Plastové okná

Moderné okná z PVC sú vhodné pre prakticky akýkoľvek typ budovy.
Môžu sa ľahko používať ako v historických budovách, tak aj v rodinných domoch, kancelárskych budovách alebo bytových domoch. Štylizované profily a dekoratívne lišty umožňujú dosiahnuť celkovú štylistickú koherenciu okien s fasádou budovy a jej interiéru.

Rozdiely v profilovom dizajne majú veľký vplyv na technické vlastnosti hotových okien. Naše plastové okná sa vyznačujú nielen estetickým vzhľadom, ale aj vynikajúcimi tepelnoizolačnými vlastnosťami.


Gealan 8000

Profilový systém S 8000 IQ je nový produkt o hĺbke 74 mm a spĺňa všetky požiadavky pre moderné okenné technológie. Ponúka skvelé tepelnú izolačné vlastnosti vďaka 6-komorovej konštrukcii. Účinne chráni proti hluku, zaručujúc pocit bezpečia a komfortného používania. Tento profil je tiež charakterizovaný veľmi dobrou statikou, čo je možné vďaka oceľové výstuži v ráme okna a krídle.
Široká škála farieb umožňuje rozsiahlu škálu finálnych variantov. Veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti pomáhajú nielen na zníženie nákladov na vykurovanie, ale aj aktívnym spôsobom prispievajú k zníženiu emisií oxidu uhličitého. Profil ma klasické obrysy so zaoblenými hranami.


Gealan 8000 +

Systém S 8000 IQ plus je produkt so stavebnou hĺbkou 83 mm. Skrz 6-komorovú konštrukciu má veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti (Uw = 1,3 W/m2K so štandardnou oceľovou výstužou) a ochranou proti hluku. To Vám umožní znížiť náklady na vykurovanie. Výrazná šírka zaručuje zvýšenú rohovú silu tým, že ponúka väčšiu stabilitu okien. Vďaka veľkým oceľovým výstužiam a použitím dodatočného balíka s 3 hriadeľmi zabezpečuje vynikajúcu statiku. Profil má zaoblený tvar rámu, zasklenie a zaoblené krídlo. Prah okna nemá žiadne hrany, na ktorých by sa mohol zbierať prach, čo uľahčuje čistenie okna v tejto časti. Okrem toho ventilačný systém aktívne zabraňuje tvorbe plesní po okrajoch okna.


Gealan S9000

Starostlivo navrhnuté konštrukčné detaily systému S 9000 kombi umožňujú dosiahnuť výborný koeficient tepelnej izolácie Uw = 0,96 W / m2 K. Šesť-komorová konštrukcia rámu a krídla zaručuje vysokú tepelnú a akustickú izoláciu. Oceľ zabezpečuje potrebnú stabilitu okna S 9000. Inteligentný systém tesnenia v troch rovinách zvyšuje tepelnú izoláciu.
Väčší rám s výškou 26 mm eliminuje vznik tepelných mostov na okraji zasklenia a má pozitívny vplyv na izoláciu tepla. Dodatočné tesnenie v zasklení je účinnou bariérou proti vonkajšiemu vzduchu a má pozitívny vplyv na zvukovú izoláciu.
Inteligentná konštrukcia systému Kombi umožňuje vytvoriť elegantné a moderné okná. Nízke rámy a krídla umožňujú módne, veľké zasklenie.


Gealan 8000 Renovačný profil

GEALAN ponúka systém pre používanie v historických budovách bez demontáže drevených rámov. Použitie 6-komorového profilového systému zabezpečuje veľmi dobré tepelnoizolačné vlastnosti a efektívny systém ochrany pred hlukom. Šírka rekonštrukčného rámu 74 mm Vám umožňuje použiť všetky dostupné krídla systému GEALAN S 8000. Má špeciálne konštruovaný tzv. maskovací profil, ktorý vytvára pásik na vnútornej aj vonkajšej strane namontovaného okna.
Pri renovácii historických budov sú požadované vlastnosti okien ako trvanlivosť, ľahká starostlivosť a čisté architektonické hodnoty. Bohatá paleta farieb tohto systému umožňuje širokú škálu možností dokončovania.