PVC dvere

Systém HST

GEALAN navrhol nový systém posuvných dverí HST (na technickom základe systému S 8000 Q) so stavebnou hĺbkou 170 mm. Boli tu aplikované znalosti projektovania pokročilých a technicky výkonných tvarov z vysoko trvanlivých umelých hmôt. Ďalšou požiadavkou bolo vylepšenie tepelnej izolácie pri zachovaní maximálne priaznivé trhové ceny a funkčnosti.
Použitím tohto systému je možné dosiahnuť výborné tepelné izolácie v hodnote do Uf = 0,95 W / m2K. Lepšiu stabilitu krídla zaisťujú špeciálne navrhnuté priečky umiestnenej pri kovacej drážke, vďaka ktorým je krídlo obzvlášť vhodné pre čím ďalej ťažšie sklenené výplne. Posuvné dvere HST sa používajú všade, kde je kladený zvláštny dôraz na priestrannosť stavby a odstránenie všetkých bariér. Veľké presklené plochy zaisťujú trvalý prístup svetla do interiéru a vďaka bezprostrednému spojenie sklenenej výplne s podlahou je prah takmer neviditeľný.


Systém PSK a systém ľahkých posuvných PVC dverí

Základom systému posuvných dverí PSK je osvedčený okenný systém Gealan S 8000 IQ. Ponúka klasické riešenie dverí na terasu alebo do záhrady.

Posuvné systémy dovoľujú pracovať s veľkými plochami presklenia, ktoré zaistia veľké množstvo svetla. Predovšetkým sú dokonalou a najčastejšou alternatívou tradičných dvojkrídlových balkónov, lebo v otvorenom stave neobmedzujú prúdenie svetla a dverný otvor tak pôsobí dojmom väčšej svetlej výšky.


Dverový profil

Dverové profil GEALAN je postavený na základe oceňovaného okenného systému GEALAN 8000.
Vnútorné priečky sú rozmiestnené tak, aby sa dosiahli čo najlepšie statických vlastností. Ich správne rozmiestnenie umožnilo, že do profilu so stavebnou hĺbkou 74 mm bolo možné namontovať až o 30% pevnejšiu oceľ. Pred-frézované výstuže navyše umožňujú rýchlu montáž zámku. Špeciálne držiaky prahu spájajú rám, vchodové dvere a prah do celistvej formy.
Dodatočnú tuhosť zaisťujú vhodné spojovacie prvky v rohoch krídel vchodových dverí. Do profilu je možné namontovať všetky komerčne dostupné kovania a uzatváracie mechanizmy.